Regulamin sklepu internetowego www.fixmet.pl
 (obowiązuje od 05-11-2009) 

I. Postanowienie ogólne 
Właścicielem sklepu pod nazwą www.fixmet.pl  jest P. Pachucka Genowefa. Działalność gospodarczą podmiotu wpisanego do ewidencji działalności gospodarczej prowadzonej przez Burmistrza Miasta Pruszków pod numerem 17953, z siedzibą w 05-800 Pruszków ul. Hortensji 15,zarejestrowanym podatnikiem podatku od towarów i usług (VAT) pod numerem identyfikacji podatkowej NIP:5341928846 Regon: 142665962

II. Składanie zamówień 
1.  Ceny towarów znajdujących się w sklepie są cenami brutto i podane w polskich złotych. Podane ceny nie obejmują kosztów przesyłki.
2. Zamówienia mogą być składane za pośrednictwem sklepu, telefonicznie lub drogą mailową.
3.zamówienia za pośrednictwem  sklepu można składać 24 godziny na dobę,7 dni w tygodniu przez cały rok .
4. Aby zamówienie złożone za pośrednictwem sklepu zostało zrealizowane prawidłowo, niezbędne jest właściwe wypełnienie formularza zamówienia oraz podania danych niezbędnych do dokonania  przesyłki zamówionego towaru.
5. Zdjęcia na stronie są zdjęciami poglądowymi mają na celu przybliżenie wyglądu produktu. Przeważnie nie odbiegają od oryginału ale są zgodne z normami DIN.
6. Po złożeniu przez klienta zamówienia, otrzyma on odpowiedź ze sklepu potwierdzającą przyjęcie zamówienia.
7. Czas rozpoczęcia realizacji zamówienia pokrywa się z momentem wpływu wpłaty na rachunek bankowy podany w potwierdzeniu zamówienia w przypadku płatności kartą lub wyborem opcji „za pobraniem”.  Towar Każdy produkt oferowany w sklepie pochodzi z legalnego źródła, jest fabrycznie nowy.

III. Koszty i terminy wysyłki
1. Przesyłka wysyłana jest pod adres wskazany w formularzu zamówienia. Sklep poinformuje klienta niezwłocznie o nieprawidłowym wypełnieniu formularzu zamówienia, który uniemożliwia dokonanie wysyłki lub może ją opóźnić.
2.Przesyłka dostarczona jest zgodnie z terminem Poczty Polskiej lub Kurierem InPost. Przy wyborze opcji płatności „przelew”  lub „płatność karta” lub „przelewem online”  do czasu pona stronach serwisu przewoźników należy doliczyć czas zaksiegowania środków na rachunku bankowym sklepu (zwykle 1-2 dni robocze).
3.Koszty przesyłki pokrywa nabywca. Wysokość opłat uzależniona jest od rodzaju transportu oraz sposobu płatności. Klient może się zapoznać z cennikiem w każdej chwili klikając w link „koszty wysyłki”.

IV. Płatności
1.Każda transakcja potwierdzona jest potwierdzona paragonem lub Faktura VAT.
2.Płatność za zamówiony towar może nastąpić za pobraniem (przy odbiorze towaru), przelewem na konto bankowe sklepu.

V. Procedura reklamacji
1. Reklamacje dotyczące uszkodzeń mechanicznych zawierać powinna niezbędne do jej rozpatrzenia dane (imię i nazwisko zamawiajacego numer zamówienia i numer faktury VAT, oraz opis przedmiotu reklamacji).Konsument, który zawarł umowę na odległość , ma prawo do odstąpienia od umowy bez podania przyczyny. Jest ono jednak ograniczona w czasie i przysługuje jedynie przez 14 dni(podstawa prawna:art.7 ust.7 ustawy z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny. Termin ten jest terminem zawitym i liczy się od dnia wydania rzeczy, a gdy umowa dotyczy swiadczeń usługi-od dnia jej zawarcia. 

VI. Zwrot pieniędzy
Zwrot pieniędzy realizowane są przez sklep przelewem bankowym lub w gotówce w zależności od wyboru dokonanego przez klienta. 

VII. polityka prywatności oraz ochrona danych osobowych
Wraz z akceptacją regulaminu klient wyraża zgodę, aby właściciel sklepu przetwarzał jego dane osobowe zgodnie z Ustawa z dnia 29,08,1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002 r. Nr.101, poz. 926 z póżn. zm.), niezbędne dla procesu realizacji usługi oraz celów marketingowych. Jednocześnie Nadawcy przysługuje prawo wglądu i poprawienia swoich danych osobowych. 

VIII. Postanowienie końcowe
1.W sprawach nieuregulowanych niniejszym Regulaminem zastosowanie mają przepisy Kodeksu Cywilnego , Ustawy z dnia 02,03,2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzona przez produkt niebezpieczny.